מזרקת טרווי - פונטנה די טרווי

מזרקת טרווי (פונטנה די טרווי)

מזרקת טרווי (Trevi Fountain), נחשבת לאחד מהאתרים התיירותיים הפופולריים ביותר ברומא והיא ממוקמת בשכונת טרווי – באזור של בתי מלון, קניות וחיי לילה. משמעות השם "טרווי" הוא "3 דרכים" מכיוון שבאזור זה נפגשות 3 דרכים מרכזיות ברומא.

בניית המזרקה FONTANA DI TREVI הסתיימה באמצע המאה ה -17, והיא מהווה דוגמה רבת עוצמה לעיצוב מתקופת הבארוק המאופיין בסממנים מיתולוגיים מובהקים. המזרקה כוללת במרכזה פסל של אל הים נפטון. לצדו של נפטון עומדים הטריטונים וסוסי הים שעוזרים לו לשלוט על המים. המזרקה עברה שיפוץ נרחב בעלות מליוני אירו ונפתחה מחדש בנובמבר 2015. סיור למזרקת טרווי הינו אחד מהסיורים הפופולריים לתיירים ברומא.

מזרקת טרווי - פונטנה די טרווי
מזרקת FONTANA DI TREVI ברומא, איטליה

לפי אגדה רומית, כל המשליך מטבע למזרקה מבטיח בכך את שובו לרומא. ספרים וסרטים מהעידן המודרני זיכו את המזרקה בכינוי "מזרקת המשאלות". כאמור המטבע הראשון שנזרק מבטיח את חזרתו של המשליך לרומא אך המטבע השני יעניק לו את האפשרות להביע משאלה. זו הסיבה שבכל יום נגרפים מתחתית המזרקה מטבעות בשווי של כ 3,000 אירו, שזה ללא ספק יותר מבכל מזרקה אחרת ברומא.

תיירים רבים גודשים את המדרגות היורדות לכיוון המזרקה במשך שעות היום והלילה. בלילות הקיץ מזרקת טרווי נחשבת לאחד האתרים התיירותים המרכזיים של רומא. במשך הלילה אזור המזרקה מתמלא בהמוני תיירים המבלים במסעדות ובבתי הקפה באזור. למי שמבקר באזור כדאי להגיע לאזור גם ביום וגם בלילה כיוון שהחוויה היא שונה.

Leave a comment