קשת קונסטנטינוס

הקולוסיאום וקשת קונסטנטינוס

כמו מגדל אייפל בפריז, כך הקוליסיאום הוא סמל מרכזי ברומא. המבנה הגדול ביותר שנותר מהעת העתיקה ברומא. הקונספט שהקולוסיאום מהווה ומסמל נשמר עד ימינו למשל באצטדיוני כדורגל המעוצבים באופן דומה. בניית הקולוסיאום החלה על ידי הקיסר הרומי אספסיאנוס ב -72 לספירה, ולאחר שבנו טיטוס הגדיל אותו על ידי הוספת שתי שורות של יציעים, הוא נחנך בשנת 80 לספירה עם סדרה של משחקים וקרבות.

הקולוסיאום מבפנים
כך נראה הקולוסיאום מבפנים

הקולוסיאום היה גדול דיו להכיל הצגות תאטרון, פסטיבלים, קרקסים או משחקים. הישיבה בקולוסיאום תוכננה לפי מעמדות – הקיסרים והאצולה, ישבו בקומה התחתונה, מעליהם ישבו הלוחמים, מעליהם המורים ומעליהם האזרחים הרגילים. לכל אזרח ברומא היה כרטיס כניסה חינם למופעים וזאת כחלק מהתפיסה באותם זמנים שעל השלטון הרומאי להעניק לתושבים כמות בסיסית של מזון כדי שלא ירעבו ולצד זאת גם שעשועים בחינם.

קשת קונסטנטינוס

ליד הקולוסיאום ניצבת קשת קונסטנטינוס המוכרת כמעט באותה מידה, קשת ניצחון שהוקמה כדי לציין את הניצחון של קונסטנטינוס על מקסנטיוס וכדי לכבד את הקיסר כ"משחרר העיר ומביא שלום".

קשת קונסטנטינוס
קשת קונסטנטינוס – שער ניצחון הממוקם בעיר רומא בין הקולוסיאום לבין גבעת הפאלאטיום.

כיום, קשת קונסטנטינוס הוא אתר עמוס וגדוש תיירים. תורים ארוכים משתרכים במקום כמעט בכל שעה של היום. כדי לעקוף את התור תוכלו לרכוש כרטיס בפורום הרומי, אשר מאפשר לכם כניסה לקשת, כמו גם לגבעת הפאלאטין, וכן ביקור בקולוסיאום.

Leave a comment